KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 17309126

nr 1730 9126

Arvid Hjortzberg

(1825-1908), Sverige

Akvareller, 2 st, Signerad, akvarell, yttermått inklusive ram: 36x45-45x53 cm

Arvid Hjortzberg, svensk bildkonstnär och ingenjör född 1825, död 1908.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 13 oktober 2025
kl 18:45:20

9/10 19:49:40 1      Vinnande bud
13/10 18:13:07 1      justering av budtak

Arvid Hjortzberg

Läs mer om Arvid Hjortzberg